PZP tabuľka cien

Pri výbere povinného zmluvného poistenia (PZP) je dôležité vedieť, ako porovnať ceny a nájsť najlepšiu ponuku pre vaše vozidlo. V tomto článku sa zameriame na to, ako si vytvoriť PZP tabuľku cien a ako ju použiť na porovnanie ponúk od rôznych poisťovní.

Získajte základné informácie o vašom vozidle a požiadavkách na poistenie

Predtým, než začnete porovnávať ceny PZP, získajte nasledujúce informácie o vašom vozidle a požiadavkách na poistenie:

 • Značka, model a rok výroby vozidla
 • Typ vozidla (osobné, nákladné, motocykel atď.)
 • Hmotnosť a výkon vozidla
 • Účel použitia vozidla (súkromný, komerčný, nájom, atď.)
 • Počet rokov bezškodového jazdenia
 • Vaša lokalita a frekvencia jazdy

Navštívte webové stránky poisťovní a získajte cenové ponuky

Navštívte webové stránky rôznych poisťovní a získajte cenové ponuky na základe uvedených informácií. Môžete tiež využiť online nástroje na porovnanie PZP, ktoré vám poskytnú ponuky od viacerých poisťovní naraz. Prípadne si pozrite stránku s hodnotením poistných produktov.

Vytvorte si PZP tabuľku cien

Vytvorte si tabuľku cien v programe, ako je Excel alebo Google Sheets, alebo jednoducho na papier. Vytvorte stĺpce pre nasledujúce kategórie:

 • Poisťovňa
 • Základná cena PZP
 • Prídavné poistenia a ich ceny (ak sú zahrnuté)
 • Zľavy a ich podmienky
 • Spoluúčasť
 • Celková cena po zľave

Porovnajte cenové ponuky a zvážte zľavy a dobrovoľnú spoluúčasť

Vyplňte tabuľku cien na základe získaných ponúk od rôznych poisťovní. Porovnajte základné ceny, prídavné poistenia, zľavy a spoluúčasť. Zohľadnite aj svoje individuálne potreby a požiadavky, ako sú záujem o prídavné poistenia alebo ochota zaplatiť vyššiu spoluúčasť v prípade škodovej udalosti.

Preskúmajte hodnotenia a recenzie poisťovní

Cena PZP je dôležitým faktorom, ale nemali by ste rozhodovanie o voľbe poisťovne zakladať iba na tom. Preskúmajte hodnotenia a recenzie poisťovní, aby ste mali prehľad o kvalite služieb, rýchlosti vybavenia škôd a spokojnosti zákazníkov.

Zvážte kombináciu poistení

Niektoré poisťovne ponúkajú zľavy, ak si u nich uzavriete viacero druhov poistení, napríklad PZP spolu s havarijným poistením alebo poistením domácnosti. Zvážte, či by pre vás bola výhodná kombinácia poistení, a upravte svoju tabuľku cien podľa potreby.

Vytvorte si zoznam najlepších ponúk a rozhodnite sa

Po dokončení PZP tabuľky cien si vytvorte zoznam najlepších ponúk podľa vašich preferencií a potrieb. Zvážte cenu, zľavy, spoluúčasť, hodnotenia poisťovní a prípadné kombinácie poistení. Na základe týchto informácií vyberte poisťovňu, ktorá vám ponúka najlepšie PZP.

Vytvorenie PZP tabuľky cien je užitočným nástrojom na porovnanie ponúk od rôznych poisťovní a nájdenie najlepšieho povinného zmluvného poistenia pre vaše vozidlo. Zohľadnením všetkých faktorov, ako sú cena, zľavy, spoluúčasť, hodnotenia poisťovní a prípadné kombinácie poistení, môžete urobiť informované rozhodnutie a získať najlepšie PZP za najnižšiu možnú cenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *