PZP tabuľka cien

Pri výbere povinného zmluvného poistenia (PZP) je dôležité vedieť, ako porovnať ceny a nájsť najlepšiu ponuku pre vaše vozidlo. V tomto článku sa zameriame na to, ako si vytvoriť PZP tabuľku cien a ako ju použiť na porovnanie ponúk od rôznych poisťovní.

Získajte základné informácie o vašom vozidle a požiadavkách na poistenie

Predtým, než začnete porovnávať ceny PZP, získajte nasledujúce informácie o vašom vozidle a požiadavkách na poistenie:

 • Značka, model a rok výroby vozidla
 • Typ vozidla (osobné, nákladné, motocykel atď.)
 • Hmotnosť a výkon vozidla
 • Účel použitia vozidla (súkromný, komerčný, nájom, atď.)
 • Počet rokov bezškodového jazdenia
 • Vaša lokalita a frekvencia jazdy

Navštívte webové stránky poisťovní a získajte cenové ponuky

Navštívte webové stránky rôznych poisťovní a získajte cenové ponuky na základe uvedených informácií. Môžete tiež využiť online nástroje na porovnanie PZP, ktoré vám poskytnú ponuky od viacerých poisťovní naraz.

Vytvorte si PZP tabuľku cien

Vytvorte si tabuľku cien v programe, ako je Excel alebo Google Sheets, alebo jednoducho na papier. Vytvorte stĺpce pre nasledujúce kategórie:

 • Poisťovňa
 • Základná cena PZP
 • Prídavné poistenia a ich ceny (ak sú zahrnuté)
 • Zľavy a ich podmienky
 • Spoluúčasť
 • Celková cena po zľave

Porovnajte cenové ponuky a zvážte zľavy a dobrovoľnú spoluúčasť

Vyplňte tabuľku cien na základe získaných ponúk od rôznych poisťovní. Porovnajte základné ceny, prídavné poistenia, zľavy a spoluúčasť. Zohľadnite aj svoje individuálne potreby a požiadavky, ako sú záujem o prídavné poistenia alebo ochota zaplatiť vyššiu spoluúčasť v prípade škodovej udalosti.

Preskúmajte hodnotenia a recenzie poisťovní

Cena PZP je dôležitým faktorom, ale nemali by ste rozhodovanie o voľbe poisťovne zakladať iba na tom. Preskúmajte hodnotenia a recenzie poisťovní, aby ste mali prehľad o kvalite služieb, rýchlosti vybavenia škôd a spokojnosti zákazníkov.

Zvážte kombináciu poistení

Niektoré poisťovne ponúkajú zľavy, ak si u nich uzavriete viacero druhov poistení, napríklad PZP spolu s havarijným poistením alebo poistením domácnosti. Zvážte, či by pre vás bola výhodná kombinácia poistení, a upravte svoju tabuľku cien podľa potreby.

Vytvorte si zoznam najlepších ponúk a rozhodnite sa

Po dokončení PZP tabuľky cien si vytvorte zoznam najlepších ponúk podľa vašich preferencií a potrieb. Zvážte cenu, zľavy, spoluúčasť, hodnotenia poisťovní a prípadné kombinácie poistení. Na základe týchto informácií vyberte poisťovňu, ktorá vám ponúka najlepšie PZP.

Vytvorenie PZP tabuľky cien je užitočným nástrojom na porovnanie ponúk od rôznych poisťovní a nájdenie najlepšieho povinného zmluvného poistenia pre vaše vozidlo. Zohľadnením všetkých faktorov, ako sú cena, zľavy, spoluúčasť, hodnotenia poisťovní a prípadné kombinácie poistení, môžete urobiť informované rozhodnutie a získať najlepšie PZP za najnižšiu možnú cenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *